Olej Tamanu

Tamanu oil

Pojemność: 10ml., 30ml.
Kod: BOTOTA11
Powrót do listy
Olej Tamanu

Olej Tamanu - pozyskiwany jest z owoców polinezyjskiego drzewa Tamanu. Zaliczany jest do olejów o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Zawiera kwas olejowy (ok. 49%), linolowy (ok. 21%), palmitynowy (ok. 14%), stearynowy (ok. 12-13%), linolenowy (ok. 0,28%).

Zastosowanie:
do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej, zanieczyszczonej, redukcji blizn potrądzikowych,
do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, rąk i ciała (zapobiega przesuszeniu, starzeniu skóry oraz powstawaniu zmarszczek), do pielęgnacji rąk i paznokci (likwiduje drobne skaleczenia, pęknięcia, wzmacnia paznokcie), jako środek wspomagający przy leczeniu egzemy, łuszczycy, trądziku, siniaków, hematom, oparzeń, chorób aparatu ruchu (reumatyzm, zapalenie stawów), jako środek nawilżający i przeciwzapalny,
„do” i „po” opalaniu, do regeneracji cery dojrzałej i zniszczonej, jako środek gojący i łagodzący zaczerwienienia, podrażnienia, ból i swędzenie w przypadku ran i uszkodzeń skóry, stanów zapalnych skóry, po oparzeniu słonecznym, ukąszeniu owadów, przy leczeniu chorób włosów i skóry owłosionej (łupież, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, łysienie, do pielęgnacji włosów (szczególnie suchych i matowych), do ochrony skóry i włosów przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych.